Річард ІІІ

Вільям Шекспір

«Річард ІІІ» – твір про жагу влади, нещадність безжального правителя, про любов і зраду, безмежну людську жорстокість. Це не просто трагічна історія одного правителя, глядач може простежити, як відкинута суспільством, принижена природою людина перетворюється на небезпечного жорстокого тирана.

performanceHero image

Про виставу

«Річард ІІІ» Вільяма Шекспіра — одна із тих п'єс, яка протягом багатьох століть не перестає захоплювати глядачів, режисерів, акторів цілого світу. 

Сценічну версію, що її представляє сьогодні театр, здійснив режисер-постановник Автанділ Варсімашвілі, знаний грузинський режисер театру та кіно, художній керівник Тбіліського державного академічного російського драматичного театру імені О. Грибоєдова. Він же є автором музичного оформлення. Художник-сценограф та художник по костюмах Міроні Швелідзе. Для прихильників театру нагадаємо, що у 2003 році митець разом із Робертом Стуруа здійснив на сцені театру постановку «Цар Едіп» Софокла. 

Для авторів вистави однією із головних тем стало прискіпливе дослідження сутності небезпечних і незбагненних лабіринтів психології самотньої, приниженої як природою, так і оточуючими, людини. Діалектика перетворення страждання на злочинства й тиранію. Каліцтво Річарда, як це не парадоксально, в інтерпретації режисера дарує йому внутрішню свободу та химерне відчуття влади над людьми. Річард-самітник, позбавлений реальних почуттів, як вправний режисер-лялькар та віртуоз-актор, починає «забавки», які породжує його хворий мозок. Азарт гри призводить до шаленства, «Річард любить Річарда…», за яким безодня.

У виставі задіяний зірковий склад акторів. 

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА: 

постановки п'єс В. Шекспіра на сцені театру

1927 рік — «Сон літньої ночі», режисер Г. Юра, художник В. Комардьонков, композитор Н. Пруслін, хореограф Є. Вігільов.

1949 рік — «Дванадцята ніч», режисер Ш. Варшавер, художник М. Уманський, композитор В. Рождественський, хореограф Б. Таїров.

1959 рік — «Король Лір», режисер В. Оглоблін, художник В. Меллєр, художник по костюмах І. Майєр, композитор П. Майборода.

1978 рік — «Макбет», режисер С. Сміян, художник І. Сумбаташвілі, художник по костюмах К. Гаккебуш, композитор І. Шамо.

1980 рік — «Сон літньої ночі», режисура та сценографія В. Козьменка-Делінде, тренер з акробатики та стрибків на батуті В. Оцупок, музичне оформлення В. Лукіна.

1996 рік — «Приборкання норовливої», режисер С. Данченко, художник А. Александрович-Дочевський, композитор С. Бедусенко.

1997 рік —«Король Лір», режисер С. Данченко, художник А. Александрович-Дочевський, художник по костюмах Т. Соловйова.

2001 рік — «Отелло», художня концепція А. Хостікоєв, режисер В. Малахов, художник А. Лобанов, художники по костюмах О. Богатирьова, Т. Соловйова, композитор І. Небесний.

2005 рік — «Ромео і Джульєтта», режисура та сценографія В. Козьменка-Делінде, музичне оформлення О. Логінова.

2010 рік — «Буря», режисер, сценографія та  музичне оформлення С. Маслобойщиков, художник по костюмах Н. Рудюк.

Режисер-постановник, музичне оформлення — лауреат Державної премії Грузії та Премії імені Коте Марджанішвілі Автанділ Варсімашвілі (Грузія)

Довідка. Автанділ Варсімашвілі грузинський режисер театру і кіно. Художній керівник Тбіліського державного академічного російського драматичного театру ім. А. С. Грибоєдова. Власник і художній керівник тбіліського Вільного театру. Керівник грузинського бюро Міжнародного інституту театру (ITI, Париж). Професор Грузинського державного університету театру і кіно ім. Ш. Руставелі, керівник напрямку режисури.

Кількість дій

2 дії

Тривалість вистави

3 год 30 хв

Автор твору

Вільям Шекспір

вікові обмеження

16+

Прем'єра відбулась

09/04/2016

Дійові особи та виконавці

Інші вистави

Переглянути все