Зозуля Володимир

 

Народився 21 квітня у селі Дзвінкове Васильківського району Київської області. Закінчив Київський державний театральний інститут ім. Карпенка-Карого.

Творчу діяльність у театрі Франка розпочав 1993 року.

Актор з першого ж сезону активно увійшов до репертуару театру, зігравши цілу низку цікавих ролей у виставах світової та національної спадщини: Дон Хуан «З коханням не жартують» П. Кальдерона, Старий король, сер Гафіс «Мерлін, або Спустошена країна» Т. Дорста та У. Еллер, Фабіан «Крихітка Цахес» за Е. Гофманом, французький король «Король Лір» У. Шекспіра. Кожна із цих робіт свідчила про своєрідність акторської палітри, можливість працювати в різних амплуа.

Проте яскраво виражена характерність, іронія і самоіронія, притаманні акторові, найбільш ставали в нагоді при створенні соковитих, народних, відверто театральних образів. Таким стали два Степана: у виставі «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого та «За двома зайцями» М. Старицького. Різні за характерами, за обставинами, за жанрами - ці персонажі запам’ятовувалися і викликали неймовірну симпатію в глядачів. Таким самим інтересом користувалися ролі, що  їх створив актор в останні сезони: Кривозуб в «Урус-Шайтані» І. Афанасьєва, Граф Пієман «Фредерік, або Бульвар злочинів» Е.-Е. Шмітта, і, мабуть, найяскравіша на сьогодні роль Гжегожа у виставі «Дами і гусари» О. Фредро. Саме ці соковиті, надзвичайно театральні образи свідчать про непересічність таланту актора.