Гімн демократичної молоді (Архів)
Сергій Жадан - чи не єдиний із сучасних літераторів, який у своїй творчості звернувся до такої непростої, болючої теми: що являє собою сучасна молодь. Беззастережно, не боючись бути жорстким, непривабливим і навіть брутальним, автор у своїх оповідях перед читачами розгортає той плин подій, про які мало хто ризикує говорити, тим паче з подібною граничною відвертістю.
Поринаючи у світ його персонажів, ми виходимо на вулиці наших міст, ми чуємо живу, правдиву мову, ми торкаємося найболючіших проблем, і разом з героями намагаємося знайти вихід з найскладніших життєвих ситуацій.
«Гімн демократичної молоді» - це історія нашого часу, складних 90х. Знищення старої моралі і пошуки поколінням свого місця у вирі вседозволеності і пронизливої самотності. 
Сюжетна лінія п’єси, що автор створив її для театру за мотивами свого однойменного роману, досить проста: головний герой Сан Санич і його друг Гога, намагаючись вирватись з тенет нудного життя і перепробувавши безліч професій, вирішують відкрити нічний клуб. Ця безумна ідея і дивні, але цілком життєво правдиві особи, яких вони зустрічають на своєму шляху, становлять основу сюжету. Єдина людина в цьому фантомному світі – Марта, яка за задумом автора, вривається на своєму моторолері у життя Сан Санича. Саме до неї він «все більше прив’язується мотузками ніжності».