Паламаренко Олексій
Народився 8 липня.
 

Понад 30 років О. А. Паламаренко служить франківському дому. Його здібності багатогранні – в них і можливість створювати ролі героїко-романтичного плану, і образи гротесково-комедійні. Актор вільно відчуває себе і в царині побуту, і чистого сценічного символу. З перших сезонів О. А. Паламаренко активно увійшов до репертуару театру. Серед образів цього періоду: Тоббі «Візит старої дами» Ф. Дюрренматта, Фельдмаршал «Бунт жінок» Н. Хікмета, Дарес «Енеїда» І. Котляревського, Лука «Патетична соната» М. Куліша, Дон Дієго «З коханням не жартують» П. Кальдерона.

Актор з особливим пієтетом ставиться до української класичної спадщини, яка надає йому можливість висловити власні патріотичні почуття. Неповторними, колоритними, життєвими типами створені ним Тарас Гупаленко в «Суєті», Микита у «Саві Чалому», Куртц в «Хазяїні» І. Карпенка-Карого, Дмитро Мельник в «Урус Шайтані» І. Афанасьєва, Сват в «Назарі Стодолі» Т. Шевченка. Багато років підкоряє глядачів своєю молодецькою затятістю, м’якою іронією Скворцов з «Шельменка-денщика» Г. Квітки-Основ’яненка. Етапними, неочікуваними образами стали в творчості актора Понтій Пілат «Майстер і Маргарита» за М. Булгаковим, Райнер «Соло для годинника з передзвоном» О. Заградника, та Клотальдо з вистави «Життя – це сон» П. Кальдерона, що засвідчили про невичерпний творчий потенціал мистецької палітри О. А. Паламаренко.

Говорячи про О. А. Паламаренко, не можна не сказати про його активну концерту діяльність. Його голос, істино народний гумор із захватом сприймають на численних сценічних майданчиках країни. Як актор-патріот, громадянин, сьогодні він своїм талантом, своєю щирою, щедрою душею підіймає моральний дух наших бійців і вселяє віру у перемогу під час творчих зустрічей із учасниками ООС.