Шаварський Олег
Народився 8 липня в с. Кремінна, Городокського району, Хмельницької області.
 
Свою творчу діяльність Олег Микитович розпочав у 1968 році на сцені Київського театру імені Івана Франка після закінчення Київського державного театрального інституту ім. Карпенка-Карого (тепер – Національний Університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого). У 1970-1972 роках працював у Житомирському музично-драматичному театрі ім. Кочерги. З 1972 року по сьогоднішній день працює в Національному театрі імені Івана Франка.
 
За майже 50 років актором створено чимало образів у виставах сучасного та класичного репертуару, більшість з яких увійшли до літопису національної сцени: Швандюра «Конотопська відьма» Г. Квітки-Основ’яненка, Дядько Лев «Лісова пісня» Лесі Українки, Явтух «Хто зрадить Брута?» за М. Гоголем.
 
Талант Олега Микитовича Шаварського високо цінував лідер франківської режисури Сергій Данченко. Їхніми спільними роботами стали вистави: Охрім «Енеїда» І. Котляревського, Ступай-Ступаненко «Патетична соната» М. Куліша, Кардинал Вінчестерський «Біла ворона» Г. Татарченка, Ю. Рибчинського, Пастор «Візит старої дами» Ф. Дюрренматта, Кент «Король Лір» У. Шекспіра, Урядник «Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом, Сірко «За двома зайцями» М. Старицького, Шумицький «Кохання в стилі бароко, або любов з неохоти» Я. Стельмаха.
 
Перелік створених Олегом Микитовичем образів дає зрозуміти про різнобарвність його творчої палітри. М’яка іронія, доброта, прагнення духовної гармонії – ось основні риси творчого почерку актора, який завжди відчуває стиль запропонованого драматургічного матеріалу, що в свою чергу надає можливість працювати як в комедії, так і в психологічній драмі. Прикладами можуть служити його роботи у виставах: «Віват, королево!» Р. Болта (Нау), «Ревізор» М. Гоголя (Земляника), «Фредерік, або Бульвар Злочинів» Е.-Е. Шмітта (Барон де Рюмоза), «Ех, мушкетери, мушкетери» Є. Євтушенка (Араміс).
 
Сьогодні актор продовжує активно працювати на сцені франківців. Його роботи у виставах «Мартин Боруля» (Гуляницький), «Хазяїн» (Лікар) І. Карпенка-Карого, батько Оксани «Урус-Шайтан» І. Афанасьєва свідчать про невичерпний істинно народний талант майстра, над яким час не владний.
 
Не зупиняючись на досягнутому, Олег Микитович, паралельно із роботою в театрі, закінчив режисерський факультет Київського інституту театрального мистецтва імені Карпенка-Карого і займається викладацькою діяльністю. Мабуть, важко назвати театр в Україні, де б не працювали його вихованці, з якими Олег Микитович щедро ділиться своїм досвідом, прищеплюючи розуміння і любов до духовної скарбниці української культури.