МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Римський імператор, польський шахрай, американська мільярдерка: чим дивуватиме Театр Франка 2022 року

Стало відомо, які гучні театральні проєкти готує перша сцена України у новому 2022 році. 

Під завісу 2021 року театри традиційно ставлять у передноворічну афішу дитячі вистави, свої прем'єри, касові хіти. 

Перша сцена України, саме так за історичною традицією і називають Київський театр імені Івана Франка,  презентує глядачам  наприкінці року  вистави"Кайдашева сім' я, "Дорога Памела", "Снігова королева", "Трамвай "Бажання",  "Комедія на руїнах". Одночасно Національний театр підводить підсумки 2021-го та формує репертуарну програму на 2022 рік.

Як повідомив ZN.UA директор-художній керівник франківців, народний артист України Михайло Захаревич, "згуртованість та натхнення колективу дали можливість у 2021-му виконати усі  попередньо намічені плани та підготувати платформу для подальшого творчого розвитку. Схвальні оцінки прем'єрних вистав та вистав поточного репертуару сприяли виконанню фінансових показників у 2021 році, попри всі випробування цього року".

В той же час художній керівник Національного театру відзначає, що за нинішніх умов (пандемії) "дуже важко щось планувати наперед, адже інколи обставини грають проти нас. Проте у першому півріччі 2022 року наш театр планує випустити три прем'єри". 

"Кар'єра Никодима Дизми", одна з прем'єр 2022-го, про яку говорить Захаревич, це вистава режисера Дмитра Чирипюка за мотивами роману  польського письменника Тадеуша Доленги-Мостовича. Згідно сюжету,  безробітний польський   службовець-шахрай Никодим Дизма (його грають Назар Задніпровський та Андрій Романій), завдяки несподіваному збігу обставин, досягає вершин суспільно-політичної кар'єри у Варшаві. Події відбуваються у 20-ті роки ХХ століття у Польщі. 

"Калігула" - ще одна нова вистава франківців 2022 року, над якою працює режисер Іван Уривський. П'эса Альбера Камю про римського імператора Калігулу (його грають Віталій Ажнов та Олександр Рудинський), який одночасно і тиран, і мрійник: він перебуває у постійному пошуку внутрішньої свободи для себе. 

"Візит" -  нова вистава режисера Давіда Петросяна на основі  знаменитої п'єси Фрідріха Дюрренматта "Візит старої дами". Американська мільярдерка Клер Цаханасьян (Наталія Сумська) повертається в  занедбане європейське містечко своєї юності Гюллен, аби покарати колишнього коханого Ілла (Олексій Богданович, Олег Стальчук), що у роки юності покинув її, мимоволі підштовхнув піти на панель. Ціна помсти - мільярд доларів, які Клер Цаханасьян дає місту за голову свого колишнього коханого. 

Ці три нові вистави попередньо очікуються в репертуарі театру - весною-влітку, звісно, за сприятливих епідеміологічних обставин. 

"У другому півріччі 2022 року наш Національний театр має наміри долучитися до роботи над великою світовою театральною класикою. Хочемо звернутися до "Короля Ліра" Вільяма Шекспіра та  "Тартюфа" Жана-Батіста Мольєра.  2022 року  театральний світ відзначатиме 400-річчя з дня народження Мольєра (1622-1673), тому сподіваємося  наш майбутній "Тартюф"  буде присвятою великому ювілею великого театрального автора", - розповів ZN.UA Михайло Захаревич.

ZN.UA