МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Поезія українського фронту: Київський театр імені Івана Франка презентував проєкт на основі воєнних текстів

Цього тижня на YouTube-каналі Київського Національного театру імені Івана Франка стартував арт-проєкт «Поезія незламних»: відомі актори театру, серед яких Остап Ступка, Олексій Богданович, Євген Нищук, Андрій Романій, Олександр Печериця, Ірина Дорошенко, Віталій Ажнов, Тетяна Міхіна, Олександр Форманчук, Ксенія Баша, Марина Кошкіна та інші, пропонують  свою авторську акторську інтерпретацію кращих сучасних  українських поетичних текстів, народжених  російсько-українською війною.

У колі  сучасних авторів, до творів яких звернулися франківці - Сергій Жадан, Олександр Ірванець, Юрій Іздрик, Ігор Астапенко, Катерина Калитко, Мар'яна Савка,  Віталій Білозір, Єлизавета Жарікова, Юрій Рибчинський, Любов Якимчук, Світлана Дідух-Романенко, інші. 

Автор ідеї та модератор проєкту "Поезія незламних" -  Іван Уривський, заслужений артист України, режисер театру імені Івана Франка. 

В коментарі ZN.UA Уривський говорить: «Сучасна українська поезія, народжена теперішнім українським фронтом, щиро вражає своїм оголеним нервом, високим трагізмом, прекрасною та щирою образністю. Тому, насправді, було не так і легко обрати для нашого проєкту найкращі, найцінніші тексти. Згодом, як виявилося,  актори-франківці самі вельми уважно стежать за публікаціями сучасних українських воєнних поезій в інтернеті і, в основному, самі актори і обирали ті поетичні тексти, які найбільше їх вразили та співали з їхнім настроєм та світоглядом. "Поезія незламних" - - проєкт не авторський, а колективний, колегіальний. Протягом місяця я постійно перебував на зв'язку з нашими акторами, з художнім керівником театру Михайлом  Захаревичем, з головним режисером нашого театру Дмитром Богомазовим (художнім керівним "Поезії незламних"), обговорюючи  деталі та формат майбутнього проєкту: від його назви, контенту до особливостей акторського виконання кращих  поезій. І в цьому сенсі хочу подякувати і нашим акторам-франківцям, і українським поетам, які закарбували у своїх текстах цей трагічний час російсько-української війни: війни, що перевертає світ та свідомість  та веде до  впевненої   перемоги України над заклятим ворогом».

Офіційним партнером проєкту франківців «Поезія незламних» є Державне Агенство України з питань мистецтв та мистецької освіти (голова Агенства - Галина Григоренко). 

У Київському Національному театрі імені Івана Франка сподіваються, що вже незабаром, у переможний мирний украінський час, проєкт «Поезія незламних» зможе змінити свій формат: з онлайн на оффлайн, коли на Камерній сцені імені Сергія Данченка в межах «Поетичного театру» франківців зможуть зустрітися  актори,  поети,журналісти та бійці ЗСУ(яким і присвячені кращі українські поетичні тексти про теперішню війну). 

Наразі за прєктом «Поезія Незламних» можна слідкувати на YouTube-каналі Театру Франка та в соціальних мережах київського національного театру. 

О. Вергеліс. ZN.UA