МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Франківці відзначили 100-річний ювілей театру великим капусником: фоторепортаж

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка відзначив столітній ювілей. Рівно сто років тому, 28 січня 1920 року, відбулася перша прем'єра театру: франківці дебютували у Вінниці з п'єсою "Гріх" Володимира Винниченка.

Перші кроки до створення театру були зроблені ще в 1919 році, що символічно для франківців: саме в цьому році було проголошено Злуку УНР і ЗУНР, об'єднання Наддніпрянської і Західної України в єдину державу.

Сьогодні в репертуарі Театру ім. Франка понад півсотні творів, серед яких українська і світова класика і кращі зразки сучасної драматургії. На Основній сцені з успіхом йдуть вистави: "Шляхи-дороги" І. Франка, "Річард III" і "Коріолан" Шекспіра, "Поминальна молитва" Г. Горіна, "Швейк" Я. Гашека, "Кайдашева сім'я" "І. Нечуй-Левицького, "Мартин Боруля" І. Карпенка-Карого, "Наталка Полтавка" И. Котляревського, "Шельменко-денщик" Г. Квітки-Основ'яненка, "Весілля Фігаро" Бомарше, "Грек Зорба" Н. Казандзакіса та інші.

Відкрита в 2020 році камерна сцена імені Сергія Данченка стсла справжньою лабораторією творчих пошуків для молодих режисерів та драматургів. Тут же реалізуються спільні проекти з європейськими інституціями. Завдяки їм театр не лише бере участь у міжнародних фестивалях, але і сприяє інтеграції українського театрального мистецтва в європейський простір.

Франківці відзначили ювілей зборами трупи і великим капусником.

"Дзеркало тижня"