Ввечері в театрі Франка - прем'єра "Річарда ІІІ"

«Річард ІІІ» Уїльяма Шекспіра – одна із тих п'єс, яка протягом багатьох століть не перестає захоплювати глядачів, режисерів, акторів цілого світу.

Сценічну версію, що її представляє сьогодні театр, здійснив режисер-постановник Автанділ Варсімашвілі, знаний грузинський режисер театру та кіно, художній керівник Тбіліського державного академічного російського драматичного театру імені О. Грибоєдова. Він же є автором музичного оформлення. Художник-сценограф та художник по костюмах Міроні Швелідзе. Для прихильників театру нагадаємо, що у 2003 році митець разом із Робертом Стуруа здійснив на сцені театру постановку «Цар Едіп» Софокла.

- З режисером Автанділом Варсімашвілі ми знайомі давно, ще з часів "Молодого театру" і я давно запрошував до нас, - зізнається художній керівник Національного театру імені Франка Станіслав Мойсеєв. - Якось в Тбілісі ми пили каву і ділилися творчими планами: я розповів, що хочу поставити "Річарда ІІІ" і Автанділ виявив бажання це зробити. Для акторів театру дуже корисно попрацювати в іншій естетиці.

Для авторів вистави однією із головних тем стало прискіпливе дослідження сутності небезпечних і незбагненних лабіринтів психології самотньої, приниженої як природою, так і оточуючими людини. Діалектика перетворення страждання на злочинства й тиранію. Каліцтво Річарда, як це не парадоксально, в інтерпретації режисера дарує йому внутрішню свободу та химерне відчуття влади над людьми. Річард-самітник, позбавлений реальних почуттів, як вправний режисер-лялькар та віртуоз-актор, починає «забавки», які породжує його хворий мозок. Азарт гри призводить до шаленства, «Річард любить Річарда…», за яким безодня.

- Для мене ідея цього твору звучить так: люди, будьте уважні, тирани часто виникають з нікчемних людей, їх треба вчасно помітити і зупинити, не допустити до влади, - зауважив режисер Автанділ Варсімашвілі.

У виставі задіяний зірковий склад акторів. Річарда ІІІ втілив народний артист України Богдан Бенюк.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

Постановка п'єс Уїльяма Шекспіра на сцені театру

1927 рік – «Сон літньої ночі», режисер Г. Юра, художник В. Комардьонков, композитор Н. Пруслін, хореограф Є. Вігільов.
1949 рік – «Дванадцята ніч», режисер Ш. Варшавер, художник М. Уманський, композитор В. Рождественський, хореограф Б. Таїров
1959 рік – «Король Лір», режисер В. Оглоблін, художник В. Меллєр, художник по костюмах – І. Майєр, композитор П. Майборода
1978 рік – «Макбет», режисер С. Сміян, художник І. Сумбаташвілі, художник по костюмах К. Гаккебуш, композитор І. Шамо
1980 рік – «Сон літньої ночі», режисура та сценографія В. Козьменка-Делінде, тренер з акробатики та стрибків на батуті – В. Оцупок, музичне оформлення – В. Лукіна
1996 рік – «Приборкання норовливої», режисер С. Данченко, художник А. Александрович-Дочевський, композитор С. Бедусенко
1997 рік –«Король Лір», режисер С. Данченко, художник А. Александрович-Дочевський, художник по костюмах Т. Соловйова
2001 рік – «Отелло», художня концепція  - А. Хостікоєв, режисер В. Малахов, художник – А. Лобанов, художники по костюмах О. Богатирьова, Т. Соловйова, композитор І. Небесний
2005 рік – «Ромео і Джульєтта», режисура та сценографія В. Козьменка-Делінде, музичне оформлення О. Логінова
2010 рік – «Буря», режисер, сценограф та  музичне оформлення – С. Маслобойщиков, художник по костюмах Н. Рудюк

 

М. Катаєва. Вечірній Київ. 09.04.2016.

Читайте також

всі новини

Театр Франка та «Декораторський» провели мистецький захід

Театр Франка та «Декораторський» провели мистецький захід, присвячений візуальним змінам театру.

У театрі відбудеться Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги».

11 листопада у театрі Франка відбудеться культурна подія – «Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги».

"Вовчиха" у театрі Франка

Прем'єра на сцені театру Франка - Чернівецький драматичний театр імені Ольги Кобилянської представить виставу "Вовчиха".

всі новини