І сміх, і сльози...

28 березня знакову виставу «Кайдашева сімя» франківці зіграють у 200-й раз

 

Нагадаємо, 2007 року відому п'єсу українського класика Івана Нечуя-Левицького поставив у Національному театрі ім. І. Франка знаний режисер Петро Ільченко (сценографія Андрія Александровича-Дочевського), і від першого показу й дотепер ця вистава проходить з супераншлагами, а квитки важко дістати. «Кайдашеву сім'ю» люблять грати актори, її обожнює публіка — можна дивитися по кілька разів і весь час знаходити якісь нові акценти, бо в ній порушується тема, яка лишається актуальною, — конфлікт батьків і дітей.

«Кайдашева сім'я» написана 139 років тому, але й досі актуальні слова Івана Франка, який  зазначав, що повість «з огляду на високо артистичне змалювання селянського життя» належить «до найкращих оздоб українського письменства». З великою художньою силою і правдивістю І. Нечуй-Левицький розкрив у цьому творі духовні цінності, які склалися впродовж століть в українській родині. Новаторство письменника якраз виявилося в тому, що він показав руйнування набутої духовності труднощами щоденного життя, відтворив такий стан українського селянства, який нівечить справжню суть його «народного духу». Це чи не найпопулярніший твір І. Нечуя-Левицького, про що свідчить велика кількість його перевидань і перекладів іншими мовами.

Про «Кайдашеву сім'ю» можна сказати, що це вистава, в якій крізь сміх пробиваються сльози...

Зіркою постановки є Наталія Сумська, яка створила колоритний образ Кайдашихи і грає без дублерів уже впродовж майже десяти років! Нині актриса вийде на сцену двохсотий раз.

«Маруся Кайдашиха у виконанні Наталі Сумської ніби зійшла зі сторінок класичної повісті зі своїми клопотами про велику родину. Її героїня  — сильна і  неординарна натура, яка у будь-якій ситуації може захистити й  зберегти своє родинне гніздо, — підкреслює Наталія ПОНОМАРЕНКО, керівник літературно-драматичної частини Національного театру ім. І. Франка. — Цілий каскад акторських знахідок, безмежність творчої фантазії, абсолютне відчуття жанру і стилю, віртуозність імпровізації демонструє Сумська».

У цій виставі кожен образ — «смачний» і колоритний. У вівторок гратиме зірковий склад франківців — Володимир Коляда (Кайдаш), Наталія Сумська (Кайдашиха), Олександр Форманчук (Карпо), Назар Задніпровський (Лаврін), Олена Мамчур (Мотря), Ксенія Баша-Довженко (Мелашка), Ніна Гіляровська (баба Параска), Зінаїда Цесаренко (баба Палажка), Володимир Абазопуло (Привид херсонського чумака) та інші.

Нагадаємо, ця вистава стала знаковою для колективу театру. Її з успіхом представляли на численних міжнародних фестивалях і форумах. А її творці були удостоєні Премії Кабінету Міністрів України ім. Лесі Українки.

 

Т. Поліщук. Газета "День". 28.03.2017

Читайте також

всі новини

Театр Франка та «Декораторський» провели мистецький захід

Театр Франка та «Декораторський» провели мистецький захід, присвячений візуальним змінам театру.

У театрі відбудеться Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги».

11 листопада у театрі Франка відбудеться культурна подія – «Мистецька академія «Шевченко – шлях до перемоги».

"Вовчиха" у театрі Франка

Прем'єра на сцені театру Франка - Чернівецький драматичний театр імені Ольги Кобилянської представить виставу "Вовчиха".

всі новини