Персона
Вистава «Персона» є першою театральною спробою в Україні відтворити славнозвісний кіносценарій засобами театральної виразності. За свідченням самого Берґмана, сценарій створювався у складний для автора період як життєвого дискомфорту, так і внутрішньої дисгармонії. Робота над «Персоною» стала рятівним моментом в житті Берґмана.
 
«Одного разу я мовив, що «Персона» урятувала мені життя. Це не перебільшення. Якщо б мені вистачило сил, я б скоріше всього вийшов із гри. Найголовніше — мені вперше було байдуже, як сприймуть картину глядачі. Я врешті-решт послав під три чорти (де йому й місце) Євангеліє зрозумілості, яке сиділо в мені. Сьогодні мені здається, що в «Персоні»  і…. я досяг своєї межі». Інґмар Берґман, 1966 рік.
 
В сценарії діють лише дві героїні: Елізабет Фоглер, актриса-зірка, та Альма, медсестра. Різні за характерами, життєвим досвідом, соціальним статусом, бажаннями, розумінням сенсу життя. Ситуація, що склалася, примушує ці два антиподи прожити разом певний відрізок часу. Як це вплине на цих жінок? Якого перетворення зазнає кожна?