Шляхова Тетяна
 
Народилася 11 квітня  у селищі Городенка, Городенківського району Івано-Франківської області.
 
Свою творчу діяльність Тетяна Шляхова на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка розпочала у 2001 році після закінчення Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого.
 
Її дебютом на франківській сцені стала роль Зосі у виставі «Мама, або Несмачний Витвір з епілогом» С. І. Віткевича. Вже перша робота засвідчила про глибину творчої особистості актриси та її яскраво виражений драматично-трагедійний талант, що знайшов відображення у ролях: Божевільна «Цар Едіп» Софокла, Ліза «Брати Карамазови».
 
Природна шляхетність, жіноча привабливість, гнучкість акторського єства сприяли створенню актрисою різноманітних образів у виставах національної і світової класики: Марія Антонівна «Ревізор» М. Гоголя, Сеньйора Капулетті «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, Настка «В неділю рано зілля копала…» за О. Кобилянською, Марта «Гімн демократичної молоді» С. Жадана. Останні роботи Тетяни Шляхової – Лаура у «Скляному звіринці» Т. Вільямса та Карін у «Еріку XIV» А. Стріндберга – дали змогу говорити про зрілість майстерності актриси. Її героїні не тільки забирають серця, а й породжують в залі справжній катарсис.  Роль Лаури у «Скляному звіринці» визнана «Кращою жіночою роллю другого плану» на Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії-2014».
 
Азарт до роботи, постійні пошуки самовдосконалення, бажання розширити рамки амплуа дають всі підстави вважати, що молода актриса спроможна з честю продовжувати славні традиції корифеїв національного театру.