Омельчук Наталія
Народилася 27 березня.
 
Закінчила драматичну студію при Київському академічному драматичному театрі ім. Івана Франка 1967 року. З 1969 року працює в Національному театрі ім. І. Франка
 
Ще навчаючись у театральній студії при театрі, Наталія Омельчук із успіхом виконувала невеликі ролі молодих запальних дівчат. Актриса з тих митців, які беззастережно віддані сцені. Навіть з невеликої за обсягом ролі Наталія Омельчук спроможна зробити гранично правдивий, життєво насичений образ, завдяки чому з нею охоче працюють режисери різних художніх напрямків.
 

Цілим каскадом знахідок, імпровізації відрізнялася її легковажна Химка у виставі «За двома зайцями» М. Старицького, злобливо агресивною була Свекруха Груше в «Кавказькому крейдяному колі» Б. Брехта, зворушлива у своїй немочі мати Менахема у легендарній виставі «Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом, аскетична тітка Верховцева у «Братах Карамазових» за Ф. Достоєвським. Актриса завжди відкрита для роботи, із захватом сприймає будь-які режисерські пошуки, її робота у виставі «Дві квітки кольору індиго» беззастережно це засвідчила. Образ Головної Жінки став фантасмагоричним уособленням жорсткої вдачі людини, що прожила життя на марно. Сьогодні вона непосидюча, галаслива і наївна баба Палажка в «Кайдашевій сім’ї» І. Нечуй-Левицького, а завтра -  демонструє всю ницість людської убогості у ролі Бомжихи у виставі «Квітка Будяк».

 

Наталія Омельчук належить до істинно творчих особистостей, які, незважаючи на вік, щиро і щедро віддають свій талант глядачу, дбаючи про духовність нашого суспільства.