Петухов Олексій
Народився 1 січня  в м. Житомир.
 
Творчий шлях Олексія Васильовича Петухова розпочався на сцені Київського театру імені Івана Франка у 1963 році після закінчення Драматичної студії при театрі. Більш, ніж 50 років, віддано вірному служінню франківському дому.
 
Безліч великих та малих ролей зіграно Олексієм Васильовичем за цей період, але в кожній з них відчувається високий професійний рівень. Нранично правдивий, артистичний у будь-якому жанрі драматургії актор ладен навіть з епізоду зробити характер, мабуть, тому його так люблять режисери і із задоволенням займають у своїх виставах.
 
М’яка самоіронія, інтелігентність, колосальна працездатність та постійне самовдосконалення Олексія Васильовича подарували сценічному мистецтву цілу галерею неординарних, парадоксальних образів, таких, як: Учитель «Візит старої дами» Ф. Дюрренматта, Філлі «Хвацький молодець – гордість Західного краю» Дж. Сінга, Латин «Енеїда» І. Котляревського, Мортенсгор «Росмерсгольм» Г. Ібсена, Паскуалє «Привиди» Едуардо де Філіппо, Хмелик «Соло для годинника з передзвоном» О. Заградника і т. д.
 
Роль суфлера Соломона з вистави «КІН IV» Г. Горіна стала етапною і знаковою у творчості актора. Як говорить сам Олексій Васильович, «нарешті Театр повернувся до мене, визнав мене». В цій роботі об’єдналося неможливе: тут зустрілися реальне життя актора і примарний світ театру. Актор грає Театр, своє розуміння його.
 
І сьогодні Олексій Васильович Петухов активно зайнятий в діючому репертуарі. Актор продовжує дивувати різними характерами, різними епохами, різними сценічними жанрами. Серед останніх робіт: Вілутто, Марчело «Моя професія – синьйор з вищого світу» Д. Скарначчі, Р. Тарабузі, Дід Корзун «Урус-Шайтан» І. Афанасьєва, Ганзало «Буря» В. Шекспіра. У виставі «Хазяїн» І. Карпенка-Карого з невеликої за обсягом ролі Маюфеса актор створює архетип людини, яка існує в якомусь дивному гіпертрофованому світі жадоби, ненависті і в той же час його персонаж викликає дивний жаль за талантом людини, яка всі зусилля витратила на примарне відчуття влади.
 
В багатьох виставах Олексій Васильович виступає як режисер-асистент. Він проводить репетиції, термінові вводи, є активним порадником і помічником багатьох режисерів. Багато років активно суміщає роботу в театрі із викладацькою діяльністю у Національному університеті культури та мистецтв. Як людина діяльна, він прагне поділитися своїм досвідом, своїм розумінням мистецтва театру з молодими колегами, передати їм те відчуття високої духовності, яким просякнуте правдиве українське національне мистецтво.