Мазур Василь
Народився 11 квітня у селі Східниця Бориславського району Львівської області.
 
Творчий шлях Василь Степанович Мазур розпочав у 1976 році на сцені Могилівського обласного театру після закінчення Київського державного театрального інституту ім. Карпенка-Карого (тепер – Національний Університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого). З 1978 по 1979 роки працював актором в Київському театрі юного глядача.
 
З 1980 року Василь Степанович працює в Національному театрі імені Івана Франка.
 
З першого ж сезону Василь Степанович активно увійшов до репертуару театру, заявивши про себе як про цікавого, гострохарактерного актора, який органічно вміє поєднати яскраву зовнішню форму із життєвою правдою існування персонажа. За роки на франківській сцені актором створені образи, що стали надбанням українського сценічного мистецтва. Серед них: Кум «Сто тисяч» І. Карпенка-Карого, Калинич «Украдене щастя» І. Франка, Низ «Енеїда» І. Котляревського, Лейзер в легендарній виставі «Тев’є-Тевель» за Шолом-Алейхемом, Грумйо «Приборкання норовливої», Монтано «Отелло», Алонзо «Буря»  В. Шекспіра, Ворон «Сни за Кобзарем» Шевченка. Кожен з образів, що їх створив Василь Мазур, це окремий світ поліфонії та глибини людського існування. Він завжди щирий та іронічно правдивий, істинно народний, непередбачувано парадоксальний.
 
З особливою силою і багатомірністю розкрився творчий потенціал актора в останні роки. В його палітрі всі можливі на театрі жанри - від психологічної драми до майже фарсової стихії. Такими були його ролі: Єрмолай «Буквар Миру» Г. Сковороди, Люцифер «Каїн» за Дж. Байроном, Коваль, Кентавр «Райськеє діло» І. Малковича, Василь Мельник «Урус-Шайтан» І. Афанасьєва.
 
Неймовірною імпровізацією, м’якою іронією і самоіронією, тонким відчуттям істинної комедійної стихії і стилю драматургічного матеріалу відзначаються ролі Ротмістра «Дами і гусари» О. Фредро та Яічниці в «Одруженні» М. Гоголя.
 
Василь Степанович Мазур -  один із тих славних франківців, які є бажаними гостями на численних творчих зустрічах, мистецьких святах і ювілеях, численних сценічних майданчиках, на яких звучить його правдиве українське слово, соковитий гумор і світла віра у відродження духовності нашої культури.